HAKKIMIZDA

Merkezimiz 31.10.2019 tarihinde faaliyete başlamıştır. Sektörün en genç paydaşlarından biri olarak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. ALG Sertifikalı cihazlarımızla yasal mevzuat ve normlar çerçevesinde psikoteknik testleri merkezimizin huzurlu ve konforlu ortamında, genç, profesyonel ve güler yüzlü çalışanlarımızla gerçekleştiriyoruz. Şoförlük mesleği her bir vatandaşımızın can ve mal güvenliğiyle doğrudan ilgili, toplumdaki en önemli meslek gruplarından birisidir.

Bu nedenle şoförlüğün tüm gereklerini yerine getirerek layıkıyla yapabilme kabiliyetindeki kişilerce yapılmasının çok önemli bir toplumsal sorumluluk olduğunu düşünüyoruz.

Psikoteknik testlerle de işin ehline teslim edilmesinin ve şoförlük mesleğinin hakettiği saygınlığı ve itibarı kazanmasına katkı sağlanacağı düşüncesindeyiz. Bu bilinçle kamu yararı açısından çok önemli olduğunu düşündüğümüz bu alanda biz de yer almak ve katkı sağlamak istedik. Birlikte, güvenle ve sağlıkla yol almak umuduyla sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.

REFERANSLARIMIZ


HEDEFİMİZ

ALG Trafikent Psikoteknik Değerlendirme Test Sistemimiz ile “Riskli Sürücüyü” tespit etmek.

Ölümlü, yaralanmalı ve maddi hasarlı trafik kazalarını azaltarak; manevi olarak ülke psikolojisine ve maddi olarak da ülke ekonomisine katkıda bulunmak.

VİZYONUMUZ

Hem yazılım hem de donanım açısından %100 yerli ve milli olan ALG Trafikent Psikoteknik Test Sisteminin sahibi olarak; sektörde güvenilen ve tercih edilen lider marka olma özelliğimizi yüksek hizmet kalitesiyle sürdürmek…

Türkiye genelinde 81 ilde öz sermaye yatırımlı merkezlerimiz ve çözüm ortaklarımız ile hizmet vermektir.

Hem yazılım hem de donanım açısından %100 yerli ve milli olan ALG Trafikent Psikoteknik Test Sisteminin sahibi olarak; sektörde güvenilen ve tercih edilen lider marka olma özelliğimizi yüksek hizmet kalitesiyle sürdürmek…

Intensive Course

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur piscing elit. Nunc ultri auctor sapien id cursus. Aliquam maximus turpis in vehicula semp Fusce et ultrices libero, at suscipit lacus. Sed vitae fringilla nibh.

Learn More

ALG GRUP Şirketleri

ALG Psikoteknik

Sürücülere 2918 sayılı Karayolu Trafik kanunu ve 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu kapsamındaki yönetmelikler gereği zorunlu Psikoteknik Değerlendirme Raporunu düzenleyen sistemin tescilli markasıdır.

EKOLOG Bilgi ve Kartlı Sistem Hiz. ve Tic. A.Ş

ALG Psikoteknik Markası kullanım hakkı ve Trafikent PDS cihazının tüm haklarına sahip, ALG markalı Psikoteknik Merkezlerini kuran ve franchise sisteminin sahibi, rapor almış ALG Kart sahibi olan sürücülere Akaryakıt – Sağlık – Sigorta vs… tüketimlerinde indirim ve avantajlar sağlayan pazarlama ve sadakat sistemi haklarının sahibidir.

ALG Özel Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti.

Sürücülere İleri sürüş – Defansif sürüş – Ekonomik sürüş ve Güvenli sürüş eğitimlerini yönetir.

Sunulan Hizmetler ile Kurumlara ve de Şoförlere Sağlanan Faydalar

SIKÇA SORULAN SORULAR

Cevap : Psikoteknik raporunu, ticari amaçlı insan ve emtia taşıması yapan tüm sürücüler, 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu kapsamında her 5 yılda bir almak zorundadır.2918 sayılı Karayolu Trafik Kanunu kapsamında belirlenmiş kural ihlalleri sonucu sürücünün ehliyeti alı konulmuş ise, Ehliyetini Emniyet teşkilatından geri alabilmesi için psikoteknik almak zorundadırlar.

Psikoteknik test ve raporunu ticari amaçlı insan ve eşya taşıyarak hayatını kazanan tüm sürücüler almak zorundalar ve Ehliyetine alkol-hız-100ceza puanından dolayı el konulan sürücüler psikoteknik test raporu almak zorundalar.

Cevap : Teste girmek için merkeze gitmek zorundasınız, Gitmeden alınamaz, muhakkak testten geçmek gerekir, teste girmeden verilen raporlar sahte rapordur, bu raporu düzenleyen kişi de alan kişide TCK ya göre suçlu sayılmaktadır.

Cevap : Psikoteknik test ve raporu 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu kapsamında Karayolu Taşıma Yönetmeliği 34/e bendi gereğince almak zorundasınız.

Cevap : Psikoteknik testi mevzuatlarda belirtildiği gibi en az 1 saat sürmektedir.

Cevap : Psikoteknik test ve raporu sadece valilik ve ilsağlık müdürlüklerinin ruhsat verdiği merkezlerde yapılabilir, şirket merkezinde – şirket depolarında – taksi duraklarında – ehliyet ve kimlik fotokopisiyle 3 resim verince size gönderilmez, bu şekilde verilen raporlar sahtedir ve sahtekarlar tarafından bu şekilde verilmektedir, testte girmeden uygulama yapılarak verilen raporlar sahtedir. Bu şekilde sadece paralarınız çalınmış ve kandırılmış olursunuz.

Cevap : Sürücülere Psikoteknik test ve raporu, gerekli eğitim sertifikasına sahip psikologlar tarafından uygulanmak zorundadır. Psikolog olmayan kişi sürücüyü teste tabi tutamaz. Psikolog olmayan bir kişi tarafından teste tabi tutulan kişinin testi mevzuatlara aykırı düzenlenmiş olup, geçersiz sayılır. Testten başarıyla geçen sürücü ve raporu psikiyatrist tarafından da değerlendirilerek nihai test raporu düzenlenir ve psikiyatrist tarafından onaylanır. İl Sağlık Müdürlüğü’nde onay ve kayıt altına alındıktan sonra rapor geçerlilik kazanır.

Cevap : Psikoteknik raporunu, ticari amaçlı insan ve emtia taşıması yapan tüm sürücüler, 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu kapsamında her 5 yılda bir almak zorundadır.